Krzesła – jak siadać po urazie kręgosłupa
Zarówno osoby zupełnie zdrowe, jak i chorych z uszkodzeniem krążka międzykręgowego należy pouczyć o szkodliwości tych postaw. Należy informować ludzi o możliwościach i potrzebie wykonywania większości prac w pozycji prostego siedzenia lub stania, do czego konieczne jest wyposażenie domu w odpowiednią liczbę właściwych krzeseł, umieszczonych w różnych miejscach mieszkania. Jednocześnie sprzęty domowe i miejsca wykonywania najczęstszych czynności domowych (stoły itp.) muszą być tak skonstruowane i usytuowane, aby umożliwiały pracę bez konieczności schylania się czy (gorzej) w pochyleniu tułowia ku przodowi. Wszelkie szafki i półki powinny być umieszczone na wysokości tułowia, gdyż zarówno sięganie do góry (zwłaszcza po przedmioty ciężkie), jak i schylanie uniemożliwiają utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.
Krzesła powinny być tak skonstruowane, aby mogły zapewnić możliwość siedzenia prosto, z jednoczesnym podparciem lędźwiowego odcinka kręgosłupa w pozycji jego fizjologicznej lordozy. Łóżka nie mogą się zapadać pod ciężarem ciała, a materace muszą być płaskie i sztywne. W łazience cierpiący na uszkodzenia krążka międzykręgowego powinni korzystać raczej z pryszniców niż wchodzić do wanny, w której musieliby przybierać pozycję szkodliwą, przyczyniającą się do tyłoprzemieszczenia jądra miażdżystego.
Wszelkie czynności wymagające pochylenia tułowia do przodu powinny być wykonywane sposobem pochylenia miednicy w stawach biodrowych, a nigdy przez zginanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.