Aby móc cieszyć się latem zdrowymi, wypielęgnowanymi stopami warto zadbać o nie już teraz. Grzybica stóp – cichy wróg. Grzybica jest zakaźnym, przewlekłym i nawracającym schorzeniem wywołanym przez dermatofity – pasożytujące na skórze, włosach i paznokciach grzyby chorobotwórcze, jak również przez grzyby drożdżopochodne i pleśniowe. Według statystyk z powodu grzybiczych infekcji stóp cierpi co trzeci Polak, a u co piątego zmiany dotyczą również paznokci lampy uv. A więc jak prawidłowo przeprowadzać kremowanie? Już wyjaśniam. Nabierz trochę kremu na i rozprowadź go koniuszkami palców aż po przeguby. Następnie kciukiem oraz palcem wskazującym wymasuj dokładnie każdy palec ze wszystkich stron. Kremowanie należy przeprowadzić od nasady paznokcia aż po nadgarstek, wykonując ruch podobny do tego jaki wykonujemy przy zakładaniu rękawiczek. Takie kremowanie pomoże nam ujędrnić i uelastycznić skórę dłoni dermokosmetyków.Jak przygotować się do zabiegu? Nie należy włosków wyrywać, ani depilować conajmniej tygodnie przed zabiegiem, ale kilka dni wcześniej powinniśmy ogolić włosy z regionu, z którego będziemy je usuwać.
Najbardziej odpowiednia długość do depilacji to – mm.Witaminy dla urody. Witaminy nie tylko regulują najważniejsze dla życia funkcje organizmu, ale również wpływają na kondycję i wygląd tkanek zewnętrznych. Witamina A – (oraz jej prowitaminy np ß-karoten) jest nazywana “witaminą ochronną nabłonka”. Lato musi niestety zrezygnować z samoopalaczy, różów w odcieniu terakoty, czy ciemnych matujących podkładów. Osoby w typie lata zazwyczaj mają sporo znamion i piegów- z tego powodu także nie powinny używać matujących fluidów i ciężkich pudrów. To, co jednak decyduje o naszym typie urody to: karnacja osoby oraz reakcja skóry na słońce, naturalny kolor włosów, kolor oczu, kolor warg, kolor znamion oraz piegów.
W okresie klimakterium dochodzi do przyśpieszonego pojawiania się zewnętrznych objawów starzenia dotyczących głównie skóry.
Skóra pokrywa i osłania organizm, a jej grubość wynosi od , do mm. Składa się z trzech warstw, z których zewnętrzna – naskórek – pełni funkcje ochronne oraz dzięki zawartości melaniny nadaje włosom i skórze barwę. Skóra właściwa, utworzona przez włókna kolagenowe i elastynowe, jest warstwą odżywczą i wspierającą. I mimo, że zimowym odmrożeniom trudno jest zaradzić, można je stosunkowo łatwo wyleczyć. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek zabiegi, należy usunąć z ciała mokrą odzież. Odmrożone miejsce trzeba następnie stopniowo ogrzać, najlepiej za pomocą strumienia wody. Na początku jej temperatura powinna wynosić około ?C i zwiększać się stopniowo aż do około ?C. Twarz możemy rozgrzać za pomocą kompresów, stosując tą samą zasadę stopniowania temperatury. Stopniowe ogrzewanie pomoże zmniejszyć obrzęk i usunąć nieprzyjemne uczucie szczypania i mrowienia. Przy głębszych zmianach można je usunąć lub, chociaż częściowo wygładzić dermabrazją. Po zabiegu naskórek jest złuszczony, przez co szybciej się regeneruje i chłonie cenne substancje aktywne zawarte w produktach pielęgnacyjnych. Ponieważ ściera się tylko płytkie warstwy skóry bez dochodzenia do poziomu naczyń krwionośnych zabieg nie wymaga znieczulenia. Mikrodermabrazja nie wyłącza pacjenta z normalnej aktywności. Cena mikrodermabrazji klasycznej to ok. zł, natomiast koszt zabiegu laserowego na całej twarzy wynosi ok paznokcie paznokcie. zł.