O BLOGU

„Rozeta by Ewa Stopka” to blog kreatywno-lifestylowy, który w obecnej formie działa od czerwca 2017 r. To moja mała, wirtualna przestrzeń, w której dzielę się z Tobą swoimi pasjami, które ubarwiają moją codzienność.

Moja przygoda z blogowaniem rozpoczęła się nieco wcześniej, bo w 2014 roku. W tamtym czasie poznałam wiele interesujących blogów, m.in. wnętrzarskich oraz o tematyce handmade (te tematy najbardziej mnie interesowały), którymi byłam zafascynowana. Wtedy zaświtała w mojej głowie myśl, że fajnie byłoby mieć takie swoje miejsce, w którym mogłabym dokumentować moje kreatywne pasje. Pamiętam jak dziś, pełna obaw, ale jednocześnie bardzo podekscytowana opublikowałam swój pierwszy króciutki post, potem stopniowo następne. Nie ukrywam, że w tamtym czasie tajniki blogosfery były mi totalnie obce. Nie miałam pojęcia czym tak naprawdę jest blogowanie, że rządzi się także pewnymi regułami dot. pisania/publikowania itp., a że są osoby, dla których jest ono sposobem na życie, to nawet przez myśl mi nie przechodziło.

Rozeta handmade

Założyłam bloga o nazwie „ROZETA handmade”, ponieważ miał dotyczyć szeroko pojętego handmade. Od czasu do czasu zajmowałam się techniką decoupage, lubiłam coś wymyślać, przerabiać, zaczęłam także odkrywać uroki szycia na maszynie. W nazwie tej zawierało się więc dla mnie każde kreatywne działanie, zaś „Rozeta” miała jakby informować o regionie, z którego pochodzę – czyli o Podhalu.

Z czasem zaczęłam dzielić się na blogu także innymi tematami, które mnie interesowały. A kręciły się wokół oczywiście kreatywnej twórczości, ale coraz więcej postów dotyczyło wizażu, kosmetyków, etnologii i różnych zagadnień lifestylowych. Były to tematy, które przejawiały się na co dzień w moim życiu. Z wykształcenia jestem etnologiem (po cieszyńskim UŚiu), a moją pasją stał się wizaż.

Chciałam każdemu z tych tematów poświęcać w miarę tyle samo miejsca, jednak czas to szybko zweryfikował i tak nie jest. W 2015 powiększyła się moja rodzinka, równo rok później znowu i muszę Ci powiedzieć, że w chwili obecnej blog stał się dla mnie odskocznią od codziennych obowiązków, z racji tego, że siedzę w domu jest jakby pewnego rodzaju „łącznością ze światem”:-) Jak to bywa przy dzieciach nie narzekam na nudę, bo zawsze jest coś do zrobienia, ale każda z nas – Mam, musi mieć coś co można powiedzieć „ładuje baterie”, dodaje siły i optymizmu, jedna idzie pobiegać, druga szydełkować, a ja jak mam czas to staram się coś poczytać, kreatywnie zadziałać, poedukować w interesującym mnie temacie, no i jak mam czas to coś „szkarabnę” o tym na blogu jak mi się uda, bo…lubię, po prostu:-) Nie piszę regularnie, tylko wtedy kiedy czas mi na to pozwala, ale mam nadzieję, że będzie w tym względzie poprawa:-)

 

Co więc znajdziesz wśród blogowych treści?

 Podzieliłam je na 4 kategorie:

 

WIZAŻ: w tej kategorii znajdziesz m.in. moje 'makijażowe’ prace, od czasu do czasu znajdziesz tu także poradę dot. kosmetyków drogeryjnych, co warto kupić, a na co szkoda marnować pieniędzy; jednak są to porady głównie dla dziewczyn, które rozpoczynają przygodę z makijażem.

 

HANDMADE: głównie szycie na maszynie – totalnie amatorskie, od czasu do czasu scrapbooking, DIY, czyli jak samemu zrobić to i owo krok po kroku:-) Nie ukrywam, że odkąd na świat przyszły dzieci to nie mam czasu na wiele rzeczy, maszyna poszła w odstawkę póki co, ale tęskni mi się trochę za szyciem, także mam nadzieję, że za niedługo może uda się ją nieco „odkurzyć” 🙂

HOME: tak określiłam kategorię, w której znajdziesz różne inspiracje z sieci dotyczące domu, jak go udekorować, jak coś pozmieniać, jak tego dokonać możliwie tanim kosztem, pokażę Ci także moje domowe metamorfozy. (Np. pół roku temu okleiłam meble w kuchni, ale do tej pory nie miałam czasu, by Ci pokazać czy warto, dlatego w najbliższym czasie postaram się to nadrobić:-))

 

LIFESTYLE: w tej kategorii znajdziesz wszystko to, co nie mieści się w pozostałych:-) czyli podrzucę Ci jakiś prosty, ale sprawdzony przepis na coś dobrego, od czasu do czasu zapodam interesującą książkę/może film/blog, które to mogą wnieść coś pozytywnego do Twojego życia, pojawią się także tematy związane z etnologią, co nieco na temat zwyczajów związanych z Podhalem, i nie tylko.


***

Rozeta by Ewa Stopka

Od czerwca 2017  blog funkcjonuje pod nazwą „Rozeta by Ewa Stopka”. Postanowiłam dokonać takiej zmiany – dlaczego? Jeśli posiadasz własną stronę to jesteś „w temacie”, jednak jeśli nie, to krótko Ci powiem, że wcześniejszy blog prowadziłam na platformie Blogger, gdzie każdy za darmo może założyć sobie bloga.

Jednak z czasem, gdy zaczęłam trochę o tym czytać, dowiedziałam się, że z Bloggerem jest trochę jak z wynajmowanym mieszkaniem (tylko za nie nie płacisz). Nie jest Twoje, możesz pisać, publikować, itd. ale może przyjść taki dzień, kiedy właściciel bez żadnego uzasadnienia, z dnia na dzień powie Ci „do widzenia”, a wtedy wszystko to, co do tej pory wniosłaś, zrobiłaś, napisałaś zniknie bezpowrotnie.  Gdyby cała zawartość mojego bloga znikła w tym momencie to świat by się oczywiście nie zawalił, ale właściwie poświęciłam na to niemało pracy, czasu, serca, dlatego postanowiłam przenieść blog na WordPress’a, wykupując własną domenę i hosting. Doszedł więc pewien koszt, ale zdawałam sobie z tego doskonale sprawę, niemniej jednak można powiedzieć, że jestem teraz „u siebie”. Ponadto platforma ta daje mi o wiele więcej możliwości – chociażby opcję otwarcia sklepu, o czym, jak wiesz od niedawna poważnie myślę – tak więc była to dodatkowa dla mnie motywacja.

 

Dzisiaj mój blog oj daleki jest od ideału, (ale przynajmniej zdaję sobie sprawę z tego, nad czym trzeba pracować i wiem, gdzie takie informacje znaleźć, tylko jak zawsze doba jest za krótka:-), niemniej jednak jest on moim hobby, dlatego poświęcam mu tyle czasu, ile uda mi się wygospodarować:-D

blog rozetabyewastopka.pl

Wybacz, że nie wszystkie treści/zdjęcia prezentują się w chwili obecnej odpowiednio. Ale niestety takie są skutki przenosin, że każdy jeden post trzeba osobno edytować. Niestety chcąc to zrobić tak jak należy w całości zeszłoby mi chyba do zimy(!), biorąc pod uwagę brak czasu, dzieci/dom, dlatego postanowiłam, że strona będzie funkcjonować, a ja w miarę wolnego czasu będę nanosić poprawki. Także bardzo Cię proszę przymknij oko na pewne niedociągnięcia, zdjęcia w nieodpowiednim rozmiarze itp., postaram się je wkrótce naprawić:-)

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie. Rozgość się:-)

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie,

Ewa Stopka