„Folkowo-makijażowo” makijaż+sesja foto

Makijaż sesyjny/fotograficzny – pt. „FOLKowo- makijażowo”

– to mój autorski pomysł, który zakiełkował w mojej głowie juz dość dawno temu.

  • Skąd wziął się pomysł?

Otóż  pochodzę z góralskiej rodziny , w której tradycje podhalańskie kultywowane są na co dzień, sama posiadam wiele strojów góralskich, już nie mówiąc o tym, że moja Mama jest twórcą ludowym, który takie stroje tworzy, haftuje, więc temat stroju jest mi bardzo bliski po prostu od zawsze. Obie z Mamą z wykształcenia jesteśmy etnolożkami, więc temat folkloru przewija się u nas na co dzień.  Pomyślałam więc, że cudownie byłoby móc połaczyć dwie pasje –  te piękne, kolorowe stroje z moją ogromną pasją jaką jest właśnie wizaż. Bo przecież do każdego stroju, do konkretnej kolorystyki mogłabym dobierać sobie kolory wedle uznania, a przy tym móc po prostu się jeszcze bardziej makijazowo rozwijać. Bo przecież na co dzień takich makijaży nie robię?:-)

Oczywiście, żeby nie było muszę tu koniecznie dodać dwie ważne uwagi:

  1.  nasze podhalańskie góralki takich makijaży, jakie proponuję na sesjach nie wykonują, wręcz nie jest mile widziane, kiedy dziewczyna ubrana w regionalny strój ma zbyt „wulgarny”, zbyt kolorowy, jaskrawy, itp. makijaż. Oczywiście podhalańskie góralski malują się na co dzien, ale jednak kiedy zakładają strój raczej wybierają kolory stonowane, kolory ziemi, brązy, beże, wzbogacone złotem często, aby oko było podkreślone, ale bardzo klasycznie.
  2. Stylizacja, którą proponuję na sesjach nie jest także stylizacją typowo podhalańską, korzystam z góralskich strojów (np. bluzek, spódnic, chust itd.), ale wzbogacam je o różne inne dodatki nie związane z Podhalem, stąd tytuł „folkowo”.

Czas trwania całej usługi to ok. 3 godz.

Zanim jednak spotkamy się na sesji umawiamy się wcześniej (telefonicznie, mailowo, jakkolwiek…..), aby dogadać szczegóły stroju, bycmoże jest jakiś kolor przewodni, jakiś element, który moja klientka pragnie założyć, w którym chce się zobaczyć, itd. Wtedy ja dobieram odpowiedni strój, w odpowiednim kolorze, różne elementy, dodatki. Kiedy moja klientka przychodzi  na makijaż dopasowuję go do stroju (czas trwania makijażu ok.1,5-2h). Po makijażu klientka ma czas na przebranie się. W tym czasie przygotowuję stanowisko do fotografowania itp. Wykonuję zdjęcia, które następnie przesyłam klientce drogą mailową.

Koszt usługi: 250 zł

Moje pierwsze początkowe realizacje:

(mam nadzieję, że patrząc na te prace i porównując z teraźniejszą widać progres jak chodzi o umiejętności, jakość i makijażu i zdjęć)

 

*** Jest możliwość, aby usługę tę zakupić w formie vouchera upominkowego dla bliskiej osoby:-)