Handmade, Scrapbooking

Album ręcznie robiony dla Babci i Dziadka:-)

Cześć:-)
Ostatnimi czasy trochę mi się nazbierało postowych zaległości, ale wiecie… są rzeczy ważne i ważniejsze. Nie publikowałam na blogu, ale od czasu do czasu wpadłam dać znać o sobie na fanpage.
Chciałam pokazać Wam dzisiaj co sprezentowaliśmy w tym roku (oczywiście w imieniu dzieci) dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Jak wiecie zaczęłam się niedawno „bawić” trochę techniką scrapbooking i tak pomyślałam, że może fajnie byłoby wykonać jakiś niewielki albumik, i powklejać tam dziadkom zdjęcia wszystkich wnuków, aby zawsze kiedy przyjdzie im ochota mogli w każdej chwili sięgnąć do niego i spojrzeć w te radosne buźki:-) Tak więc jeśli tylko macie ochotę zobaczyć taki album, poczytać wierszyk, a może znaleźć inspirację na inne okazje – to zapraszam na post:-)

Nie będzie to post typu „album krok po kroku”, ale pokażę Wam tak bardzo ogólnie jak go wykonałam, jeśli natomiast bylibyście zainteresowani, albo znajdę więcej czasu to może opublikuję  post, w którym pokażę Wam jakie trzy mini-albumy potrafię wykonać.

***
Póki co dzisiaj albumy dla Babci i Dziadka x 2:-)
Oczywiście na początku musimy określić przede wszystkim: ile zdjęć i jakiego formatu planujemy wkleić, a wtedy dopasujemy odpowiednio i kartki do wnętrza oraz okładkę.
Tak prezentują się moje okładki (dwie identyczne to dla dziadków, kwiatki babciom):

 

a tak wyglądały w środku nim wkleiłam kartki:
Następnie potrzebujemy kartki do wnętrza naszego albumu, na które nakleimy nasze zdjęcia.
Od razu tu napiszę, że ja wklejałam zdjęcia formatu 9×13, tak więc musiałam powycinać kartki wielkości 10×15.
dlaczego 10×15? Ponieważ zostawiłam sobie po 0,5 cm marginesu (z góry i z dołu), ponadto każdą kartkę musiałam zagiąć z jednej strony na 0,5cm, a następnie przyklejałam je raz z jednej strony, raz z drugiej, mam nadzieję, że na zdjęciu poniżej to widać:

 

Jak można łatwo policzyć do jednego albumu mogłam wkleić ok. 16 zdjęć, wszystko zależy od tego jaką macie wizję, ile wnuków w rodzinie, itd.
A poniżej kartki do wszystkich 4 albumów:
No i niestety nie mam fotki, ale te kartki trzeba najpierw przymierzyć do wnętrza albumu, a następnie ostatnią z nich przykleić do okładki. Ja zrobiłam to za pomocą taśmy dwustronnej.
I pozostaje nam udekorowanie pierwszej strony i okładki – o ile chcecie coś napisać, równie dobrze można na pierwszej stronie (tych kolorowych kartek) od razu wkleić zdjęcie, a okładkę w środku pozostawić pustą.
Ja akurat chciałam je trochę ozdobić, żeby wiadomo było dla kogo i z jakiej okazji, ponadto wymyśliłam krótkie wierszyki, które także chciałam umieścić w albumie:
a oto moja „szybka” wena:-)

 

No i to by było na tyle, jak chodzi o dzisiejszy dzień. Mam nadzieję, że jutro uda mi się także coś szkrabnąć. Dajcie znać co myślicie o albumach i tak jak pisałam wcześniej jak znajdę czas to pokażę instrukcję na 3 fajne mini albumy.
Pozdrawiam Was serdecznie,
Ewcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.