Lifestyle

Nominacja do „Liebster Blog Award”, czyli poznajmy się trochę bliżej:-) i dziękuję za wyróżnienie.

Cześć 🙂
Jak tam nastroje w ten chłodny dzionek?
Ja właśnie dopijam kawę…bo dzień bez kawy to dzień….
wiadomo:-)

Dzisiaj bardzo nietypowo.

Otóż…kilka dni temu zostałam nominowana do – uwaga:
„Liebster Blog Award” – hmm…w pierwszej chwili też pomyślałam o co chodzi, bo po raz pierwszy ktoś mnie nominował do tej zabawy:-) od razu dodam, że tym kimś kto odszukał moją Rozetę w gąszczu blogów okazała się Amalia – z blogu: http://amaliowo-kolorowo.blogspot.com/.
za co bardzo dziękuję, miło mi 🙂

A cóż to za zabawa i jakie są jej zasady ?? o tym poniżej:

Nie wiem czy coś Wam to przypomina…???
Bo mnie zaraz przypominają się szkolne lata…i słynne „Pele-mele”, „Złote myśli”, itp. itd.
Też odpowiadało się na pytania, wklejało czasem nawet zdjęcia, no i tych pytań to czasem nawet bywało i 50!! a tematyka… „ulubiony aktor, przedmiot, czy masz sympatię? podaj inicjały…” hahaha:-) pamiętacie?
Jak się okazuje w blogosferze…też krąży taka podobna zabawa.Dzięki niej możemy trafić na inne, nowe blogi, no i można bliżej poznać osoby, które się za nimi kryją:-)
No więc…odpowiadam na pytania skierowane do mnie – od Amalii:-)
1. Skąd pomysł na taką nazwę bloga?
Chciałam, aby nazwa nawiązywała do Podhala, z którego pochodzę. A rozeta podhalańska to motyw często wykorzystywany w zdobnictwie. Poza tym kilka lat temu prowadziłam też działalność o tej właśnie nazwie, i zakładając blog nie wyobrażałam sobie, aby mógł nazywać się inaczej. Początkowo chciałam, by był pewnego rodzaju kontynuacją moich wcześniejszych poczynań, jednak po czasie okazało się, że tematyka ewoluowała 😉 
2. Jaką książkę możesz polecić na jesienny wieczór?
Każdemu poleciłabym wziąć do ręki przede wszystkim taką książkę, dzięki której po całym dniu może się zrelaksować, odpocząć, której czytanie sprawi przyjemność. Mogłabym tu rzucić kilkoma tytułami (dla zainteresowanych post o książkach: KLIK), ale nie będzie miało to sensu, bo książka, która interesuje mnie, niekoniecznie może interesować kogoś innego.  
3. Jakiej muzyki ostatnio słuchasz (ulubiony kawałek)?
Powiem szczerze, że lubię niektóre zespoły, utwory (najczęściej to „stare” przeboje), ale nie jestem zapaloną fanką żadnego zespołu, piosenkarza itd. Jeśli chodzi o mój  jakikolwiek kontakt z muzyką to ostatnimi czasy jest to…..jedynie radio Rmf fm, czy Plus, którego w dodatku najczęściej słucham jadąc samochodem, bo w domu zazwyczaj leci Tv. Jak leci kawałek, który lubię, to wtedy daję sobie głośniej…ale żebym jak to mówią „w koło Macieju” słuchała jakiejś jednej piosenki i szalała na jej punkcie – to nie:-)
4. Co
planujesz kupić swojemu chłopakowi/mężowi na gwiazdkę?
Jeszcze nie wiem.

5. Jaki fajny serial ostatnio oglądałaś?
Kiedy chodziłam do pracy nie oglądałam żadnych seriali, bo nie miałam na to czasu. Teraz kiedy jestem na urlopie i siedzę w domu to ostatnio wkręciłam się w  „Singielkę”:-) (teraz rzadko, ale był czas kiedy oglądałam „Wspaniałe stulecie”) 
6. Jak
długo prowadzisz bloga?
Pierwszego posta opublikowałam w „walentynki” 2014. 
7. Wymień swój ulubiony kosmetyk do makijażu i do
pielęgnacji ?
Jeden?? Hmm..ciężko, śmiało mogłabym wymienić kilka, bez których na co dzień nie mogę się obejść. Ale skoro po jednym to niech będzie: Do makijażu – puder do konturowania Kobo. Do pielęgnacji…krem oliwkowy Ziaja.
8. Jaką polską firmę kosmetyczną najbardziej lubisz, za
co  i dlaczego?

Polskich firm kosmetycznych jest bardzo wiele. Lubię kilka, jedne za kosmetyki do pielęgnacji, inne za „kolorówkę”. Jeśli mam podać jedną to niech to będzie Ziaja:-) za bardzo fajne kremy do twarzy, płyny do demakijażu, masełko kakaowe i za ceny. Zdarza się, że ludzie myślą, że jak coś jest polskie, a przede wszystkim tanie to niekoniecznie dobre, a można się mile zaskoczyć.   

9. Co byś chciała zrobić szalonego, gdybyś mogła lub miała
więcej odwagi?
Niestety (albo…stety) nie jestem osobą szaloną, a i odważną też nie za bardzo. Więc kiedy myślę o czymś szalonym…to przed oczami mam np. skok na bungee, ze spadochronem, itp. Do takich rzeczy to ja się nie nadaję, mam taki lęk wysokości, że na 100% zakończyło by się to zawałem serca. Do tej pory nie byłam na Giewoncie, ani się nawet nie wybieram. Do Mylnej nie mogę wejść po drabinie, a co dopiero jakieś szczyty? Ale…jak tak pomyślę, to nie wiem czy to bardzo szalone, ale lubię sportowe samochody i przejażdżki rajdowym samochodem z K.Hołowczycem raczej bym nie odmówiła;-)
10. Jaki kosmetyk sprawiłabyś sobie na gwiazdkę?
Na mojej liście mam podkłady 3 marek – z (bardzo) „górnej półki”, które z miłą chęcią już dziś (!!) widziałabym w swoim kufrze. Niestety póki co…są na liście. Więc nie od razu, ale za jakiś czas muszę coś tak pokombinować, żeby je mieć:-D  
11.Góry, morze, czy mazury? Ulubione miejsce w Polsce?
Na wczasy morze. Mazury też piękne. Miałam 2x okazję brać udział w spływie kajakowym szlakiem Czarnej Hańczy, ale komary itp, oj nie… Ale na zawsze góry. Mają w sobie coś magicznego. Czasem tak sobie myślę, jak to możliwe, że mimo iż widzę je na co dzień, za każdym razem ten widok tak mnie zachwyca.  Ulubione miejsce? …miasto? Zakopane:-)  (choć nie w sezonie:-)

To tyle nowości o mnie:-)

A teraz moich – 11 pytań:

 1. Co zdeterminowało Cię do założenia bloga?
 2. Jeśli mogłabyś cofnąć czas, to czy dokonałabyś innego
  wyboru jeśli chodzi o np.szkołę/zawód/miejsce zamieszkania?
 3. Jako dziecko kim
  chciałaś zostać w przyszłości? Czy dziś widziałabyś się w tym zawodzie?:-)
 4. 3 filmy, które Twoim zdaniem warto obejrzeć to… i
  dlaczego?
 5. Jesteś typem skowronka czy sowy?
 6. Wysłałaś sms’a i właśnie wygrałaś 400 tys. zł w Rmf fm:-)
  w co zainwestujesz/ na co wydasz te pieniądze?
 7. Ulubiony cytat, powiedzenie.
 8. Dokończ zdanie: Mam słabość do…
 9. Właśnie złowiłaś złotą rybkę, która pyta jakie 3
  umiejętności/kompetencje chciałabyś mieć? Co Ty na to?  Czego
  nie potrafisz, a dzięki złotej rybce chciałabyś umieć?
 10. Czego nie lubisz robić?
 11. Ulubiony kwiat.
I blogi nominowane do zabawy. Kolejność przypadkowa.
Zabawa oczywiście jest dobrowolna, jak ktoś nie ma ochoty to nie:-)


Miłego dnia:-)
zmykam:-)

3 thoughts on “Nominacja do „Liebster Blog Award”, czyli poznajmy się trochę bliżej:-) i dziękuję za wyróżnienie.

 1. Ja dziękuję za nominację:-) przy okazji chciałam zapytać w jakim wieku jest Twoja pociecha?? i z jakiego miasta/miejscowości pochodzisz? Bo nie udało mi się znaleźć:-) No i napisać, że mamy trochę wspólnego:-) kiedy byłaś w Kościelisku??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.