O MNIE

Cześć:-)

Nazywam się Ewa Stopka i bardzo się cieszę, że chcesz bliżej poznać mnie oraz moją małą wirtualną przestrzeń:-)

 

Kilka słów  o mnie:

 

Pochodzę z Kościeliska, ale na co dzień mieszkam w Witowie (stąd pochodzi mój mąż). Wywodzę się z tradycyjnej góralskiej rodziny, w której kultywowane są podhalańskie tradycje. Moja Mama (a wcześniej także babcia) jest twórcą ludowym, także od dzieciństwa wychowywałam się wśród pięknych wzorów, niezliczonych kolorowych nici, cudownych haftów, które sądzę, że miały niebywały wpływ na to, w jakim kierunku aktualnie zmierzam:-)

fot. Tomasz Pańszczyk

 

 

Fot. Marcin Kin

Ukończyłam etnologię w Cieszynie, ale podczas studiów odkryłam swoją pasję jaką jest wizaż.

Na co dzień jestem szczęśliwą żoną Wojtka oraz mamą Kalinki i Jagódki:-) Moja codzienność kreci się przede wszystkim wokół mojej Rodziny, zaś blog jest odskocznią od codziennych obowiązków; miejscem, w którym chętnie dzielę się swoimi różnymi pasjami czy przemyśleniami.

Jestem osobą, która zawsze lubiła „coś” robić. Od dziecka przejawiałam różnego rodzaju zainteresowania (a to kółko plastyczne, nauka gry na pianinie, przez kilka lat prowadziłam wraz z koleżanką scholkę, w której grałam na gitarze, itp). Przez wiele lat taniec ludowy był moją ogromną pasją,  najpierw tańczyłam w zespole góralskim w Kościelisku, kiedy zaś poszłam na studia tam także zostałam członkiem ZPiT Ziemi Cieszyńskiej. Przez kilka lat działałam trochę jako instruktor w regionalnym zespole szkolnym w swojej miejscowości. Po studiach przyszedł czas na pracę, po drodze ślub, gdzies po drodze chwilowy wyjazd za granicę, powrót, potem dzieci no i tak czas leci… życie sie kręci:-)

Chciałabym, aby wizaż stał się moim sposobem na życie, dlatego cały czas staram się szkolić w tym kierunku, nabierać doświadczenia, aby móc na co dzień robić to, co naprawdę sprawia mi ogromną przyjemność, ale jednocześnie móc spędzać czas z dziećmi. Fajnie jest, kiedy człowiek sam może decydować o tym ile czasu chce poświęcić pracy, ile rodzinie, ale zanim dojdzie się do takiego momentu, to niestety trzeba czasu. Najważniejsze to znać swoje priorytety i do  nich dostosowywać całą resztę.

W listopadzie 2018r. zdobyłam tytuł czeladnika w zawodzie „wizażysta/stylista”, który był jednym z moich ważnych celów. Dodało mi to więcej odwagi w działaniu. Mam ogromną nadzieję, że zbliżający się nowy 2019 rok będzie jeszcze bardziej kreatywny, pełen nowych wyzwań i bedzie to rok, w którym wreszcie zajmę się w 100% tym, co sprawia mi radość i będę mogła zaprosić Was w końcu do mojego „kącika”, ale o tym jeszcze za wczesnie…

A tak poza tym…optymistycznie patrzę na świat, staram się żyć w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami, staram się realizować zaplanowane cele nie przejmując się aż tak bardzo „co powiedzą inni”, bo wiem, że życie jest jedno i nie wiem jak długie:-) Lubię otaczać się kolorami, które dodają optymizmu i energii. Jestem zodiakalną panną, planowanie, to coś od czego zaczynam dzień; ponadto robię „mapy marzeń” i uwielbiam kawę!!, zresztą jako typ „skowronka” dzień rozpoczynam…dosyć wcześnie:-)

Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i oczywiście jak tylko masz chęć i czas to wpadaj na bloga, mam nadzieje, że znajdziesz tu coś dla siebie:-)

 

Jeśli chciałabyś się ze mną skontaktować to śmiało pisz: kontakt@rozetabyewastopka.pl,

zapraszam Cię także na mój profil na facebooku, albo po prostu skorzystaj z zakładki „kontakt”, znajdziesz tam formularz, dzięki któremu szybko wyślesz mi wiadomość.

Jeśli chcesz zobaczyć jak rozwija się moja pasja to odwiedź mój profil na instagramie: Ewa Stopka