O MNIE

Cześć:-)

Nazywam się Ewa Stopka i bardzo się cieszę, że chcesz bliżej poznać mnie oraz moją małą wirtualną przestrzeń:-)

 

Kilka słów  o mnie:

Pochodzę z Kościeliska, lecz na co dzień mieszkam w Witowie (stąd pochodzi mój mąż). Wywodzę się z tradycyjnej góralskiej rodziny, w której kultywowane są podhalańskie tradycje. Moja Mama (a wcześniej także babcia) jest twórcą ludowym, także od dzieciństwa wychowywałam się wśród pięknych wzorów, niezliczonych kolorowych nici, cudownych  haftów, które sądzę, że miały niebywały wpływ na to, w jakim kierunku aktualnie zmierzam:-)

Ukończyłam etnologię w Cieszynie, ale podczas studiów odkryłam także swoją inną pasję jaką jest wizaż. Na co dzień jestem szczęśliwą żoną oraz mamą Kalinki i Jagódki:-) Moja codzienność kreci się wokół mojej Rodziny, zaś blog jest odskocznią od codziennych obowiązków; miejscem, w którym chętnie dzielę się swoimi różnymi pasjami czy przemyśleniami.

Jestem osobą, która zawsze lubiła „coś” robić. Od dziecka przejawiałam różnego rodzaju zainteresowania (a to kółko plastyczne, nauka gry na pianinie, przez kilka lat prowadziłam wraz z koleżanką scholkę, w której grałam na gitarze, itp). Przez wiele lat taniec był moją ogromną pasją,  najpierw tańczyłam w zespole góralskim w Kościelisku, kiedy zaś poszłam na studia tam także zostałam członkiem ZPiT Ziemi Cieszyńskiej. Przez kilka lat działałam trochę jako instruktor w regionalnym zespole szkolnym w swojej miejscowości, a potem praca (w której zresztą poznałam przyszłego męża), potem druga, trzecia…, ślub, chwilowy wyjazd za granicę, powrót, dzieci no i siedzę w domu:-)

Aktualnie mój urlop macierzyński powoli dobiega końca. Ostatnie 2 lata, które spędzam w domu z dziećmi mocno skłaniają mnie do refleksji dotyczącej najbliższej przyszłości. Przez głowę przewinęło mi się tyle pomysłów, co do tego „co robić?”, że z niektórych mogłabyś się nieźle uśmiać:-)

Pewnie domyślasz się, że rozważam intensywnie pracę na własny rachunek. I nie dlatego, że praca na etacie nie jest dla mnie. Powiedziałabym, że nawet całkiem dobrze się w niej odnajdywałam, biorąc pod uwagę, że bardzo lubię pracę w zespole, pracę zaplanowaną, tę pewnego rodzaju stabilizację,  itp. o czym przekonałam się przez ostatnie lata nie raz.

Od kiedy jednak zostałam Mamą wizja spędzania wielu godzin poza domem nie jest dla mnie już taka wspaniała to raz,  dwa – tak naprawdę nie mam osoby, która mogłaby zaopiekować się dziećmi przez wiele godzin (tak małymi…rok i dwa latka), a trzy – właściwie to chyba chcę być z nimi w domu póki co:-)

Owszem…czasami mam wielką ochotę „wyrwać się” gdzieś, by „przewietrzyć głowę” 🙂 jednak bardziej kusi mnie znalezienie takiego sposobu na życie, na siebie, takiej pracy, którą mogłabym wykonywać w domu, i w takich porach, które mogę sama ustalać. Jednym słowem chciałabym spełniać się i w roli Mamy i zawodowo, i przy okazji mieć jakiś kontakt z ludźmi. Wiem, dużo bym chciała, a jeszcze bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to wcale proste, ale „jak nie spróbujesz to się nie dowiesz”, a na etat zawsze można wrócić…tak sobie myślę:-)

Jestem więc na etapie planowania, ważne projekty rozkładam póki co na czynniki pierwsze, robię „burzę mózgów”, jednak co z tego wyniknie okaże się już niebawem, także trzymaj kciuki, abym dokonała  właściwych wyborów i dała radę:-) Przypuszczam, że z czasem podzielę się tu z Tobą moimi spostrzeżeniami w tym temacie:-)

A tak poza tym…optymistycznie patrzę na świat, staram się żyć w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami, realizuję zaplanowane cele nie przejmując się „co powiedzą inni”. Lubię otaczać się kolorami, które dodają optymizmu i energii. Jestem zodiakalną panną, planowanie, zapisywanie to coś, od czego zaczynam tydzień; ponadto robię „mapy marzeń” i uwielbiam kawę, zresztą jako typ „skowronka” dzień rozpoczynam…dosyć wcześnie:-)

Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i oczywiście jak tylko masz czas wpadaj na bloga, mam nadzieje, że znajdziesz tu coś dla siebie:-)

 

Jeśli chciałabyś się ze mną skontaktować to śmiało pisz: kontakt@rozetabyewastopka.pl, zapraszam Cię także na mój profil na facebooku, albo po prostu skorzystaj z zakładki „kontakt”, znajdziesz tam formularz, dzięki któremu szybko wyślesz mi wiadomość.